Mistrzostwa strażaków w narciarstwie

Zakończyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie.

Podczas dwudniowych (25 i 26 stycznia) zawodów na stokach Palenicy na wyciągu Szafranówka w Szczawnicy druhowie rywalizowali indywidualnie i drużynowo. Zawodnicy musieli pokonać slalom w umundurowaniu bojowym z hełmem.

W konkurencji indywidualnej wystartowało 111 zawodników, w tym 8 kobiet. Złe warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do ograniczenia zawodów do jednego przejazdu. Podczas konkurencji drużynowej rywalizowały 22 drużyny.

Ceremonia zakończenia zawodów odbyła się na placu pod kolejką na Palenicę. W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu Piotr Domalewski, dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego Kazimierz Sady wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Smółką oraz Prezes Thermaleo Sp. z o.o. i Uzdrowiska Szczawnica S.A. Krzysztof Mańkowski. Ceremonię uświetnił pokaz sprzętu Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Pierwsze trzy drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy oraz czeki (4000 zł, 2000 zł i 1000 zł) ufundowane przez organizatora zawodów Thermaleo Sp. z o.o. i Uzdrowisko Szczawnica S.A. Wręczył je Krzysztof Mańkowski.

Specjalną nagrodę organizatorów za pomoc w przeprowadzeniu zawodów otrzymali naczelnik i prezes OSP Szczawnica, Stanisław Zachwieja i Józef Tokarczyk.

Nagrody zostały przyznane także za zajęcie ostatniego miejsca, za najbardziej efektowne upadki na mecie (OSP Jurków), za największą ilość przejechanych kilometrów (OSP Ostruda, Licheń Stary i Złotokłos) i za "husarię na stoku" (OSP Pcim).

Pierwsze trzy drużyny męskie i pierwsza kobieca otrzymały dodatkowo puchary od dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji zawodów, także Straży Granicznej. Szczawnica to najpiękniejszy zakątek świata, dziękuję że do nas przyjechaliście. Zapraszam na następne zimowe i letnie zawody strażackie, które tutaj organizujemy - powiedział na zakończenie prezes Mańkowski.

 

Wyniki rywalizacji indywidualnej
Lp. imię i nazwisko
     
1 Maciej Galica
2 Łukasz Brożek
3 Łukasz Stoch
4 Jan Gąsienica
5 Mateusz Babiarz
6 Paweł Kuziel 
7 Bartłomiej Kułach 
8 Michał Ciężadlik 
9 Wojciech Buńda 
10 Krystian Faltyn 
11 Marcin Korus 
12 Andrzej Mikołajczyk 
13 Ludwik Wolski 
14 Kamil Zachwieja 
15 Jakub Leja 

 

 

Wyniki rywalizacji drużynowej
   
miejsce jednostka OSP
   
1. OSP Ząb
2. OSP Szczawa
3. OSP Bukowina Tatrzańska
4. OSP Szczawnica
5. OSP Konieczkowa
6. OSP Pcim
7. OSP Juszczyn
8. OSP Krościenko
9. OSP Szczawa MIX
10. OSP Waksmund
11. OSP Jurków Kobiety
12. OSP Porąbka Iwkowska
13. OSP Ptaszkowa
14. OSP Staszkówka
15. OSP Jurków MIX
16. OSP Szczawnica
17. OSP Maszkowice MIX
18. OSP Mogilany
19. OSP Licheń Stary
20. OSP Trzemieśnia
21. OSP Pcim
22. OSP Złotokłos

 

 

 

www.pieninyinfo.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry