Koniec kontroli w powiecie kartuskim

Wyniki kontroli jednostek OSP w powiecie kartuskim skłaniają do zadowolenia.

Specjalna komisja z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach kontrolowała kartuskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych przes ostatnie półtora miesiąca. Okazało się, że wiele z nich jest przygotowana do niesienia pomocy w stopniu wyróżniającym - informuje portal Kartuzy.info.

Aby działania strażaków były owocne, muszą oni być dobrze wyszkoleni i wyposażeni we właściwy sprzęt. Do tej pory udaje się to znakomicie.

Specjalna komisja Państwowej Straży Pożarnej, której przewodniczył komendant powiatowy st. bryg. inż. Edmund Kwidziński, wizytowała jednostki w całym powiecie i sprawdzała ich stan przygotowania do niesienia pomocy. W skład komisji weszli także: zastępca komendanta mł. bryg. inż. mgr Marian Kwidziński, st. kpt Romuald Pituła, Marian Ropel i Marcin Klinkosz.

Celem kontroli było dokonanie oceny stopnia przygotowania strażaków do podejmowania działań ratowniczych. Sprawdzano alarmowanie, gotowość ratowników, stan sprzętu oraz to, czy ratownicy potrafią korzystać ze sprzętu, którym dysponują.

W większości z 51 skontrolowanych jednostek OSP inspekcja zakończyła się wynikiem bardzo dobrym. Ponadto dużo jednostek jest przygotowana do niesienia pomocy w stopniu wyróżniającym - podkreślił st. bryg. inż. Edmund Kwidziński.

Z tego widać, że mieszkańcy powiatu kartuskiego mogą być pewni, że w razie potrzeby pomoc nadejdzie szybko oraz zostanie przeprowadzona prawidłowo i skutecznie.

 

kartuzy.infonewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry