Fot. Robert Nowak
Strażacy w Oświęcimiu
Delegacja OSP oddała hołd kpt. Tadeuszowi Paolone.

W przeddzień Święta Zmarłych delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekiełka (gmina Tymbark) oddała hołd kpt. Tadeuszowi Paolone, rozstrzelanemu 70 lat temu w Auschwitz. Paolone pochodził właśnie z Piekiełka.
W skład delegacji, która przybyła na zaproszenie dyrektora Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu Leszka Szustera, wchodzili: naczelnik jednostki Andrzej Czernek, strażak Antoni Filipiak, grupa młodzieży z tymbarskiego Strzelca, nauczycielka historii w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Piekiełku, działacz społeczny Stanisław Wcisło i Zofia Posmysz.

Strażacy i pozostała część delegacji gminy Tymbark złożyli wieniec od mieszkańców gminy pod Ścianą Straceń. Strzelcy zaciągnęli wartę honorową.

Dla tymbarskiej delegacji wzruszające było spotkanie w Domu Spotkań Młodzieży z Panią Zofią Posmysz, która znała kpt Tadeusza Paolone. Działalność polskiego oficera, w tym dobroć niesiona drugiemu człowiekowi przez bohaterskiego żołnierza, została przedstawiona w opowiadaniach Pani Zofii "Chrystus Oświęcimski" i "Pasażerka".

Spotkanie w Oświęcimiu na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników. Będzie drogowskazem do społecznej działalności na rzecz ojczyzny i drugiego człowieka. Taką doktryną kierował się patron tymbarskich Strzelców - kpt. Tadeusz Paolone.
Obrazy
Fot. Robert Nowak
Fot. Robert Nowak
Fot. Robert Nowak

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry