Fot. 1 (autor: Czesław Kosiba)
Szacunek dla symboli
Pokażmy, że oprócz pięknej, humanitarnej, społecznej działalności potrafimy z szacunkiem odnosić się do symboli narodowych i korporacyjnych.

W ostatnich dwóch numerach „Strażaka” nie znalazłem zdjęć z większymi błędami wynikającymi z nieprzestrzegania regulaminów. Powróciłem więc do swojego prywatnego archiwum i przedstawiam następującą sytuację.

Niewłaściwie

 Nie popisali się organizatorzy ubiegłorocznego jubileuszu 100-lecia jednej z ochotniczych straży pożarnych, na który w czasie wakacyjnych wędrówek przypadkowo natrafiłem. Uroczystość odbywała się na miejskim stadionie. Prawie wszystko odbyło się poprawnie. Jednak zwrócę uwagę na dwa maszty (zdjęcie nr 1). Pierwszy ze „szturmówką” w barwach narodowych wetkniętą w wierzchołek masztu, drugi z flagą w barwach związkowych przymocowaną do linki na 2 zaczepy, a przez to w znaczny sposób zdeformowaną przez wiatr. Na dodatek maszty były trochę przekrzywione i różniły się wysokością. Taki sposób eksponowania flag świadczy o braku poszanowania symboli narodowych i korporacyjnych.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 2/2011.
Obrazy
Fot. 1  (fot. Czesław Kosiba)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry