Fot. Damian Szymczak
Działają od 104 lat
Druhowie dbają o nowoczesność oraz dobre wyposażenie swojej straży, jednocześnie nie zapominają o swojej historii i tradycjach.

Ochotnicza Straż Pożarna Osieczna (pow. leszczyński, woj. wielkopolskie) została powołana w 1909 roku. Z okazji setnej rocznicy powstania jednostki druhowie przygotowali okolicznościową publikację, która zawiera wiele istotnych informacji z życia straży. Nie brakuje w niej elementów historii oraz szczegółów z działalności ochotników, w tym relacji z jubileuszu 25-lecia istnienia OSP, w którym uczestniczyło ośmiuset strażaków z czterech powiatów! W opracowaniu zawarte są również wspomnienia, m.in. z powstania orkiestry dętej w 1931 roku.

/.../

Obecnie straż liczy 136 członków, w tym 16 kobiet. Zespół wyjazdowy, który jest podstawą działania KSRG, składa się z 20 strażaków. Dysponują ciężkimi autami: jelczem GCBA 6/32 i starem GBA 2/25 oraz m.in. zestawem hydraulicznym do cięcia aut, saniami lodowymi, defibrylatorem, wentylatorem oddymiającym. Ostatnio wzbogacili się o ponton z silnikiem.
Sprzęt jest intensywnie wykorzystywany, bo strażacy uczestniczą średnio w 50 akcjach rocznie.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2013.
Obrazy
Fot. Damian Szymczak

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry