Kronikarze z zamiłowania

Około 50 kronikarzy i opiekunów izb tradycji działających w OSP w całym kraju uczestniczyło w kursie zorganizowanym przez Dział Programowy ZG ZOSP RP.

Kurs odbył się w Przewięzi koło Augustowa (woj. podlaskie) w dniach 18‒25 sierpnia br. Większość uczestników to druhowie z mniejszym doświadczeniem, początkujący kronikarze i dokumentaliści różnych wydarzeń w OSP.

/.../

Podczas zajęć kursanci poznali źródła historyczne, dowiedzieli się, gdzie szukać dokumentów dotyczących dawnych wydarzeń, jak funkcjonują archiwa państwowe, na czym polega uczciwość kronikarza, jak należy zorganizować izbę tradycji pożarniczej. W programie było spotkanie ze strażakami z woj. podlaskiego, a także z przedstawicielami klubów kronikarza tego regionu. Uczestnicy kursu mogli poznać zasady działań ratowniczych na Jeziorze Białym. Pokaz taki przygotowała Sekcja Ratownictwa Wodnego OSP w Augustowie pod dowództwem prezesa Zbysława Kurczyńskiego.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 10/2013.Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry