OSP Izdebnik zaprasza do oddawania krwi

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku (pow. wadowicki) już po raz czwarty w tym roku organizuje akcję krwiodawstwa.

Zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę 29 września między godziną 10.00 a 14.00 w Domu Strażaka w Izdebniku - informuje portal WadowiceOnline.pl. Krew może oddać każda zdrowa osoba, która przyjdzie z dokumentem tożsamości.

OSP Izdebnik wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) z Krakowa organizuje akcję krwiodawstwa od 5 lat. Od początku bieżącego roku udało się zebrać już około 50 litrów krwi.

Druhna Karolina Kwaśnica z OSP Izdebnik przypomina, że człowiek jest tyle wart, ile może dać i zrobić dobrego dla innych. "Od 2008 roku zaszczepiamy w ludziach ofiarowanie siebie samego, w tym przypadku jest to krew. Banki krwi biją na alarm, ciągle brakuje krwi we wszystkich województwach. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi 'Ognisty ratownik-gorąca krew', w którym jako OSP bierzemy udział, mamy szansę pomóc zniwelować braki krwi przez organizację akcji krwiodawstwa nie tylko dla mieszkańców Izdebnika. To będzie już czwarta akcja w tym roku, ale nie ostatnia" - powiedziała portalowi Karolina Kwaśnica.

Jednostka w Izdebniku jako jedyna w powiecie wadowickim uczestniczy w ogólnopolskim konkursie "Ognisty ratownik-gorąca krew". W 2008 roku zajęła I miejsce w województwie małopolskim za aktywność oraz III miejsce za ilość oddanej krwi. W 2009 r. i 2010 r. druhowie zostali wyróżnieni. Dwa lata temu jednostka zajęła VI miejsce w województwie małopolskim za aktywność. W ubiegłym roku OSP w Izdebniku uplasowała się na II miejscu za aktywność i ilość oddanej krwi w Małopolsce.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry