Zwycięzcy I Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP

Zakończyły się sobotnio-niedzielne zawody sportowo-pożarnicze w Szczawnicy.

Impreza odbywała się przy Dolnej Stacji Kolei Linowej „Palenica” - informuje portal Podhale24. Zwyciężyła drużyna z Pcimia. W Olimpiadzie uczestniczyły zespoły z całej Polski.

Na podium znaleźli się też zawodnicy OSP Kołki. Trzecie miejsce zdobyli druhowie ze Starego Bukowna. Finaliści otrzymali w nagrodę czeki na 4, 2 i 1 tysiąc złotych oraz nagrody rzeczowe i upominki, które ufundowali sponsorzy.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny OSP: Ludźmierz, Siewierz Osiedle, Ostrówek, Chorągwica, Jastrzębie Górne, Jurków, Bojszowy, Jabłonka, Niepołomice, Brzezna, Węgrzce Wielkie i Szczawnica.

Wśród dziewcząt i kobiet najlepsze były reprezentantki OSP Siewierz. Patrycja Kopczyńska, członkini tej drużyny została też miss Olimpiady. Drugie miejsce zdobyła OSP Kołki, a trzecie OSP Żabia Wola.

W przerwach między konkurencjami miał też miejsce m.in. konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca „Pieniny” z Krościenka.

Burmistrz Grzegorz Niezgoda podczas wręczania nagród w imieniu organizatorów zaprosił wszystkich do Szczawnicy na kolejną Olimpiadę w przyszłym roku.

I Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP zorganizowali: Spółka Thermaleo, Dariusz i Zbigniew Tokarscy z „Tok-Bike” we współpracy z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz strażacy z miejscowej OSP.

Impreza została objęta patronatem przez: wojewodę Małopolskiego Jerzego Millera, marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowę, prezesa ZOW OSP RP Województwa Małopolskiego Edwarda Siarkę, małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Andrzeja Mroza oraz media, w tym portal Podhale24 i TVP.podhale24.pl

 

 

Zawody w Szczawnicynewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry