60 lat służby w ochronie życia

OSP Kolonia (pow. kartuski) obchodziła jubileusz 60-lecia.

Na uroczyste obchody jubileuszu przybyli mieszkańcy i druhowie z całej gminy, władze samorządowe oraz przyjaciele - czytamy na portalu Kartuzy.info. Zasłużeni strażacy zostali uhonorowani odznaczeniami.

Powstanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii zainicjował Bronisław Labuda z Sianowskiej Huty w 1953 roku. Pierwszym prezesem został wybrany Franciszek Kwidziński, a naczelnikiem Robert Okrój.

Na początku do pożarów jeżdżono końmi, które podstawiali gospodarze. Dziś jednostka posiada Stara 266 GBAM z nową zabudową. Ponadto, wspólnymi siłami rozbudowano powstałą w 1966 r. strażnicę.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się okolicznościową mszą w kościele parafialnym. Później wszyscy przeszli pod miejscową strażnicę, gdzie odbyła się część oficjalna.
Podczas uroczystości zasłużonym druhom wręczono odznaczenia. Jubileuszowe medale otrzymali zaś ci, którzy na co dzień wspierają Ochotniczą Straż Pożarną w Kolonii.

W trakcie uroczystości dokonano też odsłonięcia tablicy, upamiętniającej 60-lecie istnienia jednostki, jej założycieli i zmarłych strażaków.kartuzy.infonewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry