Zawody w Szczawnicy

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się 14 i 15 września 2013 roku (sobota-niedziela) w Szczawnicy (woj. małopolskie, pow. nowotarski).

Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Małopolski, Marszałek Woj. Małopolskiego, Oddział Wojewódzki ZOSP RP Woj. Małopolskiego w Krakowie, Komendant Wojewódzki PSP.

W zawodach ma wziąć udział do 100 drużyn (500 zawodników). Oprócz rywalizacji sportowej, dla publiczności oraz kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje, m.in. występy kapel i zespołów góralskich, pokazy sprawnościowe (np. przeciąganie liną ciężkiego strażackiego wozu bojowego przez miejscowego 19-letniego strażaka, pokaz grupy GOPR, SG), zabawy z nagrodami dla dzieci, prezentację sprzętu strażackiego itp. Nie zabraknie emocji i świetnej zabawy, do której serdecznie zapraszamy Szanownych Druhów wraz z rodzinami.

Patronat medialny nad imprezą objęła TVP. Wydarzenie obsługiwać będą również przedstawiciele mediów małopolskich.

W ciągu dwóch dni 5-osobowe drużyny strażackie będą się zmagały w różnych konkurencjach i kolejno pokonywały rozmaite przeszkody oraz wykonywały zadania. Pierwszego dnia odbędzie się część sportowo-sprawnościowa, a w drugim dniu zawodów drużyny będą miały do zaliczenia strażacką „pienińską” bojówkę (konkurencje opisane w regulaminie).

Na potrzeby Olimpiady organizatorzy stworzyli zasady klasyfikacji i punktacji. Końcową klasyfikację drużyn w zawodach ustala się na podstawie sumy punktów uzyskanych przez drużynę w ciągu dwóch dni. Zwycięży drużyna, która uzyska największą łączną sumę punktów (szczegółowy opis punktacji w regulaminie).
Na najlepsze drużyny OSP,  podobnie jak podczas zawodów zimowych, czekają nagrody pieniężne ufundowane przez Spółkę Thermaleo Szczawnica oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.   

Organizatorzy:

Dariusz i Zbigniew Tokarscy „Tok-Bike” Szczawnica oraz Christophe Mańkowski Thermaleo Sp. z o.o./Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A.

 

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSPnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry