Fot. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu
Wizyta komendantów
Delegacje strażaków z Polski i Słowacji gościły w ochotniczych strażach pożarnych. Dyskutowano o wzajemnej współpracy, KSRG oraz systemie powiadamiania 112.

W czerwcowym spotkaniu dwustronnym udział wzięli komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz i prezydent Korpusu Służb Ratowniczo-Gaśniczych Republiki Słowackiej płk Alexander Nejedlý. Przy tej okazji delegacje obu krajów odwiedziły OSP: Piwniczna-Zdrój, Barcice oraz Nowy Sącz-Biegonice (pow. nowosądecki, woj. małopolskie), które należą do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i zapoznały się z ich działalnością. Goście ze Słowacji zainteresowani byli działalnością ratowniczą jednostek w ramach KSRG, systemem alarmowania oraz wyposażeniem w sprzęt.

W czasie dwudniowej integracji, która rozpoczęła się w słowackiej miejscowości Vyšné Ružbachy, a zakończyła w  Nowym Sączu, dyskutowano o wzajemnej współpracy w zakresie nowych regulacji prawnych, wymieniano doświadczenia dotyczące przede wszystkim działalności ochotniczych straży pożarnych, rozmawiano o systemie powiadamiania ratunkowego 112 w Polsce. Rozważano możliwość współpracy transgranicznej i omawiano aktualne sprawy związane ze współpracą z Korpusem Służb Ratowniczo-Gaśniczych.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 9/2013.

 
Obrazy
Fot. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry