Zbierali datki na szczytny cel

Już od kilku lat festyn w Izdebniku przeradza się w działalność charytatywną.

Festyn w Izdebniku (pow. wadowicki) odbywa się co roku - czytamy na portalu wadowice24.pl. Podczas minionego weekendu na terenie klubu sportowego Jubilat jak zwykle wystawiono kilkadziesiąt stolików z różnymi atrakcjami. Na scenie grał zaproszony zespół, natomiast strażacy z OSP koordynowali szereg widowiskowych przedsięwzięć.

Już od paru lat ważną intencją imprezy w Izdebniku jest pomoc miejscowym chorym dzieciom. W tym roku druhowie wspomogli zbieranie datków na leczenie i rehabilitację Kacperka Skupienia. Chłopiec bawił się na imprezie wraz z rodziną.

- Tegoroczny mecz charytatywny będzie już trzecim, jaki zagramy by pomóc osobie w potrzebie - powiedziała portalowi druhna Karolina Kwaśnica. Wcześniej strażacy z OSP Izdebnik zmierzyli się z reprezentacją dziennikarzy z TVP Kraków. W 2011 roku grali na rzecz Jagódki Labus, a w ubiegłym roku dla druha Piotra Sikory. W tym roku festyn poświęcony jest Kacprowi, który ma torbiel podpajęczynówki. W jego przypadku choroba powoduje upośledzenie mowy i sprawności ruchowej.

Podczas festynu mieszkańcy mogli oglądać pokaz możliwości strażaków, którzy rozcinali karoserię wozu pokazowego, a później gasili jego wnętrze. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło profesjonalnej ścianki wspinaczkowej przywiezionej przez OSP Pcim. Odbył się też widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Istotny wkład w organizację imprezy miała Karolina Kwaśnica - młoda, znana lokalnie działaczka społeczna. To ona przed festynem szukała sponsorów oraz osobiście dotarła do Kacperka.

Impreza udała się, a uzbierane środki zostały przekazane choremu dziecku.wadowice24.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry