Zakliczyn: strażacy promowali krwiodawstwo

Strażacy ochotnicy zawładnęli w niedzielę zakliczyńskim rynkiem.

W mieście odbyła się już siódma edycja akcji "Czas na straż" - podało radio RDN Małopolska.

Zbiórka krwi rozpoczęła się rano w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie.
- Wiemy, że tej krwi brakuje. Nasza jednostka bierze udział w akcjach ratownictwa drogowego, gdzie spotykamy się z osobami ciężko poszkodowanymi. Dostrzegliśmy kiedyś taką potrzebę i postanowiliśmy zorganizować zbiórkę krwi w ramach akcji "Czas na straż" - mówił w sobotę Maciej Gofron, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie.

W niedzielę, podczas całodniowej imprezy, można było nie tylko oddać krew, ale i m.in. zobaczyć nowoczesne i tradycyjne wozy strażackie, podejrzeć strażaków podczas ćwiczebnej akcji, czy wspinać się po ściance do wspinaczki skałkowej. Druhowie udzielali także porad z zakresu pierwszej pomocy - czytamy na portalu zakliczyn.info.

Po południu odbyły się drugie powiatowe zawody drwali jednostek OSP. Podczas trzech konkurencji walczono o awans do etapu wojewódzkiego. Rywalizację o beczkę piwa wygrała reprezentacja Siemiechowa. Pokonała ona dziewięć innych jednostek.

Radość zakliczyńskich strażaków z udanej akcji wzmogło przekazanie im kluczyków do nowego samochodu - Mercedesa Sprintera.

 

www.zakliczyninfo.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry