Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie (pow. kartuski) powstała w 1928 roku. 10 sierpnia odbyły się obchody jubileuszowe - informuje portal Kartuzy.info.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Później strażacy w korowodzie, pod przewodnictwem orkiestry i pocztów sztandarowych z OSP z całej gminy, przeszli na pobliski plac. Tutaj zaczęły się oficjalne obchody.
Długą historię straży w Żukowie przybliżył zebranym prezes jednostki Dawid Drewa. Następnie wręczono odznaczenia.
Licznie przybyli goście gratulowali i dziękowali strażakom ochotnikom za ofiarną i pełną wyrzeczeń służbę na rzecz lokalnej społeczności. Uznanie wyrazili m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, jednostek OSP, przedstawiciele samorządu i parlamentarzyści.
Jubileusz zakończył się piknikiem nad rzeką Radunią.
kartuzy.info/