Drużyna dziewcząt z dyrektorem Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego Andrzejem Jankowskim na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP wg regulaminu CTIF w Bydgoszczy (autor: Marcin Woźniak, Naczelnik OSP Czermin)
Recepta na sukces
Od kilku lat nasze drużyny wygrywają zawody na szczeblu gminy, powiatu i województwa - pisze Marcin Woźniak, naczelnik OSP Czermin.

„Pomaganie ludziom wzrastać i spełniać marzenia jest najszybszą drogą do sukcesu, zarówno ich, jak i naszego”.  Te słowa T. Harva Ekera to dla opiekunów MDP przy OSP Czermin motto w pracy z młodzieżą.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Czermin (woj. wielkopolskie, pow. pleszewski) liczy 27 członków, w tym 14 dziewcząt i 13 chłopców. W ubiegłym roku w konkursie na wzorową MDP i jej opiekuna „Najlepsi z najlepszych”, organizowanym przez Komisję ds. Młodzieży ZG ZOSP RP, została wyróżniona trzecim miejscem w kraju. 

Zgrany tandem

Blisko 12 lat temu, gdy pełniłem funkcję zastępcy naczelnika OSP, postanowiliśmy wraz z członkami Zarządu założyć drużynę młodzieżową. Jestem jej opiekunem od początku. Chętnej młodzieży nam nigdy nie brakowało. Na początku zajmowaliśmy się głównie sportem, ale z czasem pomysłów na zajęcia przybywało. Dlatego postanowiłem poprosić o pomoc Mariusza Glapę.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 4/2011.

 
Obrazy
Drużyna dziewcząt z dyrektorem Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego Andrzejem Jankowskim na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP wg regulaminu CTIF w Bydgoszczy  (fot. Marcin Woźniak, Naczelnik OSP Czermin)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry