(autor: Piotr Dzięcielak)
Warsztaty z ratownictwa
Stu strażaków z terenu powiatu gnieźnieńskiego wzięło udział w warsztatach i zawodach w ratownictwie.

/.../

Stu strażaków oraz ratowników z czterech powiatów wzięło udział w II Warsztatach i Zawodach w Ratownictwie OSP KSRG Powiatu Gnieźnieńskiego. Impreza, której głównym organizatorem była OSP Witkowo, odbyła się w dniach 25‒26 maja na terenie gminy i miasta Witkowo (woj. wielkopolskie).

Pierwszy dzień w całości przeznaczono na zdobywanie i uzupełnianie wiedzy ratowniczej w trakcie warsztatów oraz seminariów przeprowadzanych w realnych warunkach. Przygotowano siedem różnego rodzaju stanowisk (stacji), odległych od siebie nawet o kilkanaście kilometrów, przez które musiały przejść startujące zespoły. 

/.../

Drugiego dnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbyły się zawody w ratownictwie. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, bowiem jest to jeden z największych w Polsce ośrodków wypoczynkowych. Kompleks położony jest w lesie, między dwoma jeziorami na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

/.../

Zespoły dysponowały swoimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi lub specjalnymi oraz zestawami PSP R1. Drużyny w czasie całej imprezy były zobowiązane do utrzymania gotowości bojowej i pozostawały w dyspozycji Stanowiska Kierowania KP PSP w Gnieźnie.
Zawody składały się z części teoretycznej, w postaci testu z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy (test pisały dwie osoby z każdego zespołu), oraz części praktycznej.

/.../

W imprezie wystartowało 10 drużyn: sześć z powiatu gnieźnieńskiego (OSP: Kłecko, Mieleszyn, Niechanowo, Łubowo, Witkowo i Zdziechowa) oraz cztery zaproszone z innych powiatów: OSP Swarzędz – powiat poznański ‒ ziemski, OSP Strzałkowo ‒ powiat słupecki, OSP Turek – powiat turecki (wszystkie z Wielkopolski) oraz OSP Gębice – powiat mogileński, województwo kujawsko-pomorskie.

/.../

Po raz drugi impreza pozwoliła na wymianę doświadczeń OSP z różnych powiatów i umocniła motywację do zorganizowania trzeciej edycji w przyszłym roku.
Patronat medialny nad imprezą sprawowała redakcja „Strażaka”.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 8/2013.
Obrazy
  (fot. Piotr Dzięcielak)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry