Sierakowice: zmagania 24 sekcji

W niedzielę odbyły się zawody sportowo-pożarnicze gminy Sierakowice o puchar wójta gminy.

W zawodach udział wzięły 24 sekcje z pięciu jednostek działających na terenie gminy - podał serwis Kartuzy.info. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli członkowie czynni z Sierakowic.

Gospodarzem spotkania była OSP w Sierakowicach. Konkurencjom przyglądał się komendant powiatowy PSP w Kartuzach Edmund Kwidziński wraz z zastępcą, a jednocześnie przewodniczącym komisji Marianem Kwidzińskim.
Konkurowano w musztrze, sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach alarmowo-bojowych.

W kategorii członków czynnych pierwsze miejsce zajęli druhowie z OSP Sierakowice. W kategorii MDP Męska 12-15 lat zwycięzcą również została drużyna z OSP Sierakowice. OSP Tuchlino wygrała w kategorii MDP Męska 15-18 lat. Najlepsza MDP Żeńska 12-15 lat to także drużyna OSP Tuchlino. OSP Gowidlino zwyciężyła w kategorii MDP Żeńska 15-18 lat. Najlepsza drużyna Żeńska powyżej 18 lat to OSP Tuchlino.

Na koniec turnieju Tadeusz Kobiela, wójt gminy Sierakowice wręczył uczestnikom zawodów nagrody, puchary i dyplomy.