2013-06-07 16:32:02
Strażacy zginęli niosąc pomoc
Nie sposób nie myśleć o tragedii jaka rozegrała się w Jankielówce na Podlasiu. Na wieczną służbę odeszli nasi Druhowie, strażacy ochotnicy.

W czasie prowadzenia akcji ratowniczej 31 maja br. w miejscowości Jankielówka życie straciło dwóch naszych druhów: Jarosław Dzienisiewicz (53 l.) i Grzegorz Barszczewski (28 l.) z Ochotniczej Straży Pożarnej Raczki (woj. podlaskie).

W środę 5 czerwca pożegnaliśmy Druhów, zgodnie z ceremoniałem strażackim na cmentarzu parafialnym w Raczkach. Uroczystości pogrzebowe poprzedzone były mszą świętą za dusze zmarłych celebrowaną przez biskupa pomocniczego diecezji Ełckiej Romualda Kamińskiego, kapłanów straży pożarnych i służb mundurowych.

W ostatniej drodze zmarłym oprócz rodziny towarzyszyło ponad 500 osób w tym liczni strażacy OSP i PSP z terenu województwa z ponad 60 pocztami sztandarowymi. W uroczystościach uczestniczył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh. Teresa Tiszbierek, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh. Jerzy Maciak oraz przedstawiciele władz samorządowych. Ceremonię uświetniła Kompania Honorowa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz połączone orkiestry dęte OSP w Sejnach i Raczkach. Na wniosek Wojewody Podlaskiego obaj ratownicy zostali pośmiertnie odznaczeni nadanymi przez Prezydenta RP medalami za Ofiarność i Odwagę.
Obrazy

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry