Kolejny raz zrezygnowali z ekwiwalentów

Strażacy z powiatu kartuskiego rezygnują z ekwiwalentu za udział w akcjach i szkoleniach.

Decyzję o rezygnacji z przysługujących strażakom ochotnikom pieniędzy podjęły podczas zebrań sprawozdawczych jednomyślnie wszystkie z 52 jednostek OSP w powiecie - informuje portal Kartuzy.info. Druhowie zrzekają się ekwiwalentu już od 1991 r. Zaoszczędzone środki przeznaczane są na remonty remiz, zakup sprzętu itp.

- Powiat kartuski to pod tym względem ewenement. Jesteście na pewno jedynym takim powiatem w województwie pomorskim i pewnie jednym z niewielu, jeśli nie jedynym, w kraju. Na uwagę zasługuje też doskonała organizacja waszych jednostek. Życzyłbym sobie, aby współpraca układała się tak dobrze z każdym powiatem w naszym regionie - chwali  ochotników z powiatu kartuskiego Grzegorz Pladzyk, dyrektor zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku.

Strażaków ochotników w powiecie kartuskim jest ponad 2800. Dysponują oni m.in. 80 pojazdami, ponad 200 pompami i 13 jednostkami pływającymi. Ze wszystkich 52 jednostek OSP aż 29 może pochwalić się maksymalną możliwą oceną gotowości bojowej. Kolejnym 11 brakuje do maksymalnego wyniku co najwyżej dwóch punktów.

 

Kartuzy.info

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry