(autor: Czesław Kosiba)
Galony na otoku i Krzyż Harcerski
W rubryce "Ceremonialno-mundurowe dylematy" papierowego wydania "Strażaka" znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące noszenia galonów i Krzyża Harcerskiego.

Członek komisji rewizyjnej jednego z oddziałów powiatowych Związku OSP RP zwrócił się z prośbą o rozstrzygnięcie sporu. W liście do redakcji zapytał: „Czy naczelnik mojej OSP miał rację, zwracając mi uwagę, że przy naszytych dystynkcjach członka komisji rewizyjnej zarządu oddziału powiatowego powinno się nosić czapkę rogatywkę z dwoma srebrnymi galonami naszytymi na otoku oraz galonem w kształcie krzyżaka na jej denku? Ja stosuję czapkę z jednym galonem na otoku”.

Brawa dla druha naczelnika, że dostrzegł ten błąd.

/.../

Były członek HDP prosi o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu: „W lutym skończyłem 18 lat i stałem się pełnoletnim członkiem OSP. Przez ponad 10 lat należałem do harcerskiej drużyny pożarniczej. Czy mogę na mundurowej kurtce nosić Krzyż Harcerski, a jeśli tak, to w którym miejscu?"

Tak, może druh nosić Krzyż Harcerski. Zezwala na to załącznik nr 1 pkt 5 ust.1 do obowiązującego w Związku OSP RP Regulaminu umundurowania.


Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 4/2013.
Obrazy
  (fot. Czesław Kosiba)
  (fot. Czesław Kosiba)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry