(autor: Piotr Dzięcielak)
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w Trzemesznie
15 marca 2013 r. w świetlicy OSP w Trzemesznie odbyły się eliminacje miejsko-gminne OTWP.

Podczas eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem “Młodzież zapobiega pożarom” w Trzemesznie w dwóch grupach wiekowych – szkół podstawowych i gimnazjów – wystartowało łącznie 16 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych Nr 1 im. Jana Kilińskiego i Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie, Zespołu Szkół – Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Trzemżalu oraz Zespołu Szkół – Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Michała Kościeszy Kosmowskiego w Trzemesznie.

Młodzież rozwiązywała testy, odpowiednie dla swoich grup wiekowych. Później najlepsi rywalizowali w finale ustnym, gdzie odpowiadali na wylosowane pytania oraz opisywali sprzęt i wyposażenie pożarnicze. Po podsumowaniu zmagań lista laureatów przedstawiała się następująco:

Szkoły Podstawowe

  1. Janusz Koteras – SP Nr 1 w Trzemesznie (laureat z 2012 r. )
  2. Zofia Koteras – SP Nr 2 w Trzemesznie
  3. Michał Grobelski – SP Nr 1 w Trzemesznie

Gimnazja

  1. Mateusz Ostrowski – Gimnazjum Trzemeszno (laureat z 2012 r.)
  2. Mateusz Meller – Gimnazjum Trzemżal
  3. Mariusz Antas – Gimnazjum Trzemeszno

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki – torby sportowe, piłki, tzw. smycze do telefonów itp. ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali również nagrody specjalne w postaci dwóch dwuosobowych (dla uczestnika i rodzica) bezpłatnych przejazdów w kwietniu br. pociągiem turystycznym “Piernik” ciągniętym przez lokomotywę parową na trasie Trzemeszno – Toruń – Trzemeszno, połączonych ze zwiedzaniem Grodu Kopernika. Nagrodę specjalną ufundował Krzysztof Dereziński, Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno. Wszystkie nagrody wręczał Dariusz Jankowski, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie, OSP Trzemeszno, Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Trzemesznie i KP PSP w Gnieźnie. W skład jury wchodzili: asp. Krzysztof Kulawiak, mł.asp. Dawid Bąkowski i Joanna Ciesielczyk z Referatu Spraw Obywatelskich i Promocji Gminy UMiG w Trzemesznie.

 
Obrazy
  (fot. Piotr Dzięcielak)
  (fot. Piotr Dzięcielak)
  (fot. Piotr Dzięcielak)
  (fot. Piotr Dzięcielak)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry