Scena z Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu druhów z OSP Zarzecze (autor: Zdzisław Wójcik)
Strażak na scenie
Mieszkańcy Zarzecza już od kilku lat mogą podziwiać grę aktorską druhów z miejscowej OSP.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu od kilku już lat prezentują swoje zdolności aktorskie przed lokalną widownią. W ubiegłym roku wystawili Misterium Męki Pańskiej w czterech odsłonach. Inscenizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców miejscowości.
Inicjatywa zrodziła się jakiś czas temu, podczas zebrania sprawozdawczego OSP. Sytuacja dojrzała do tego, że postanowiono jak najwierniej przedstawić wydarzenia ważne w życiu każdego chrześcijanina – męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. W piątek 29 marca druhowie planują poprowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami Zarzecza ‒ siedziby gminy (pow. przeworski, woj. świętokrzyskie).

/.../

Nie było łatwo. W czasie gdy przygotowywano Misterium, strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do akcji. Ostatnie próby zostały przerwane przez trzy wyjazdy do pożarów.
– W pewnym momencie na scenie rozległy się sygnały SMS-ów. Na podłodze zostały tylko stroje aktorów, którzy biegiem ruszyli do remizy.

/.../

Niektórzy z występujących, specjalnie na potrzeby spektaklu, aby być bardziej autentyczni, zapuścili brodę. Inni zadbali o odpowiednie fryzury. Wspólnie przygotowali też stroje i dekorację.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 3/2013.

Obrazy
Scena z Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu druhów z OSP Zarzecze  (fot. Zdzisław Wójcik)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry