(autor: Julian Tomicki)
Gmina Krzymów
Sześciu gimnazjalistów i 18 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w eliminacjach gminnych OTWP w Krzymowie.

Zmagania turniejowe odbyły się w Szkole Podstawowej w Krzymowie (pow. koniński, woj. wielkopolskie). Uczestników i gości powitał prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzymowie Jan Czaja. Następnie głos zabrał przewodniczący komisji starszy specjalista w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym Komendy Miejskiej PSP  w Koninie, st. kpt. Sebastian Olesiak, który  omówił zasady konkursu i jego poszczególne etapy.

Następnie uczniom rozdano testy  złożone z 40 pytań w celu zaznaczenia prawidłowej jednej odpowiedzi. Już po kilku minutach pierwsze testy zostały oddane i komisja sędziowska mogła rozpocząć sprawdzenie prac. Dla wszystkich  uczniów natomiast przygotowano słodki poczęstunek. Po sprawdzeniu prac pisemnych wyłoniono pięciu uczniów z szkół podstawowych oraz trzy uczennice z gimnazjów, które zakwalifikowały się do drugiej części eliminacji.

W dogrywce uczniowie musieli napisać odpowiedzi na pytania dotyczące szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej. Spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła Patrycja Owsińska z SP w Borowie, II miejsce Wojciech Grzelak z SP w Brzeźnie a III miejsce Olga Witulska z SP w Brzeźnie. Wśród uczniów gimnazjów najlepsze okazały się dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krzymowie, zajmując kolejno: I miejsce Marta Tomicka, II miejsce Monika Jarońska, III miejsce Anna Grochocińska

Dla wszystkich uczniów organizatorzy, czyli ZOGm. ZOSP RP w Krzymowie, przygotowali nagrody i upominki książkowe oraz dyplomy za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Również dla nauczycieli przygotowano podziękowania oraz drobne upominki. Nagrody wręczyli: przewodnicząca Rady Gminy Danuta Mazur, prezes ZOGm. Jan Czaja oraz przewodniczący komisji st. kpt. Sebastian Olesiak.

Zwyciężczynie eliminacji, czyli Matra Tomicka oraz Patrycja Owsińska, reprezentowały gminę Krzymów na eliminacjach powiatowych OTWP. 

 

 
Obrazy
przesu
  (fot. Julian Tomicki)
  (fot. Julian Tomicki)
  (fot. Julian Tomicki)
  (fot. Julian Tomicki)
  (fot. Julian Tomicki)
  (fot. Julian Tomicki)
przesu

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry