Paliła się więźba dachowa

Kilka służb współpracowało podczas gaszenia pożaru w budynku wielorodzinnym.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach, 15 marca bieżącego roku około godziny 21:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Donosy (gmina Kazimierza Wielka). Do działań zadysponowane zostały trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastęp z jednostki OSP Łękawa z KSRG.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pożarem objęta jest cześć więźby dachowej na budynku mieszkalnym. Osoby przebywające w obiekcie znajdowały się na zewnątrz i w chwili przybycia ratowników nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Po odłączeniu energii elektrycznej, podano dwa prądy wody - jeden od wewnątrz klatką schodową przez ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych, drugi z zewnątrz przy użyciu podnośnika hydraulicznego.

Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru nadpalone elementy więźby dachowej zostały usunięte na zewnątrz i przelane wodą. Następnie cały budynek oddymiono i przewietrzono. Działania zakończono po dokładnym sprawdzeniu całego budynku przy użyciu przyrządów pomiarowych (kamery termowizyjnej oraz detektorów wielogazowych). Nie stwierdzono dalszego zagrożenia.

W trakcie prowadzonych pomiarów oraz zwijania sprzętu jedna z osób zamieszkujących w budynku (kobieta) poinformowała, że źle się poczuła. Do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego osobie tej udzielono wsparcia oraz podano tlen. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał kobietę i wykluczył potrzebę dalszej hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia przybył mł. kpt. Marcin Oziębło, komendant powiatowy PSP w Kazimierzy Wielkiej.
W działaniach udział brały cztery zastępy PSP i OSP - jedenastu strażaków, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry