Ćwiczenia na zamarzniętym akwenie

Włoszczowscy strażacy doskonalili działania ratownicze na zbiornikach wodnych pokrytych lodem - informuje KP PSP we Włoszczowie.

Doskonalenie miało miejsce w dniach od  23 do 25 stycznia bieżącego roku. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Włoszczowie wraz z druhami z OSP ćwiczyli techniki ratownicze na akwenach pokrytych warstwą lodu.

 

W trakcie ćwiczeń wykorzystano specjalistyczne sanie lodowe i drabiny przenośne. Ratownicy doskonalili umiejętności związane m.in. z ratowaniem poszkodowanego, który został uwięziony w wodzie na skutek załamania się pokrywy lodowej.

Nieodzowne było przypomnienie i praktyczne przeprowadzenie procedur ratownictwa medycznego stosowanych przy udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wychłodzenia i odmrożeń części ciała.

 

Ważnym elementem ćwiczeń była możliwość współdziałania strażaków z JRG PSP we Włoszczowie z druhami z jednostek OSP Kluczewsko, OSP Wola Wiśniowa i OSP Kurzelów. Pozwoliło to na doskonalenie zasad współdziałania, a także samoratowania w sytuacjach awaryjnych.

 

Ciągłe doskonalenie umiejętności i technik ratowniczych jest traktowane przez strażaków priorytetowo, gdyż pozwala na eliminacje błędów, których uniknięcie w rzeczywistych zdarzeniach zapewnia skuteczność podjętych działań.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry