Pożar w budynku wielorodzinnym

10-stopniowy mróz utrudniał akcję ratowniczą.

Do wybuchu pożaru w budynku wielorodzinnym przy ul. Mickiewicza w Starachowicach doszło kilkadziesiąt minut przed północą w piątek 27 stycznia - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

 

Strażacy z płonącego mieszkania ewakuowali nieprzytomną kobietę. W tym samym czasie w najwyżej położonym mieszkaniu rozgrywał się dramat - dym i płomienie odcięły drogę ucieczki matce z trojgiem dzieci. Szczęśliwie rodzinę udało się ewakuować z okna drugiego piętra przy pomocy drabiny mechanicznej.

Pozostali mieszkańcy samodzielnie opuścili obiekt, w którym znajdowało się dwanaście lokali.

 

Ogień niemal w całości strawił konstrukcję dachu. Działania gaśnicze były utrudnione z uwagi na 10-stopniowy mróz powodujący natychmiastowe zamarzanie wody. Teren w sąsiedztwie budynku był pokryty grubą warstwą lodu powstałego z wody gaśniczej.

Na miejsce dotarł zastępca Prezydenta Starachowic. Osobom, które straciły dach nad głową, zorganizowano lokale zastępcze.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięło łącznie dziewiętnaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych - ponad osiemdziesięciu strażaków.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry