Wąchock: kolejny pożar przy Elaboracji

Doszło już do czwartego w tym roku pożaru w zakładzie przerobu i recyklingu odpadów - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Zgłoszenie o kolejnym pożarze w zakładzie przy ul. Elaboracja w Wąchocku dotarło do straży pożarnej rankiem 1 grudnia o godz. 5.50. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ogień płonie w czterech niezależnych punktach.

Trzy zarzewia zostały szybko ugaszone. Działania prowadziły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach i Kielcach oraz ochotnicze straże pożarne z powiatu starachowickiego. Akcję wspomagał ciężki sprzęt w postaci koparko-ładowarki, która transportowała nadpalone tekstylia celem dokładnego przelewania.

Na miejsce zdarzenia w godzinach rannych przybyli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz zastępca prezydenta Starachowic Jerzy Miśkiewicz i burmistrz miasta i gminy Wąchock Jarosław Samela.

Strażacy do wieczora prowadzili intensywne działania mające na celu całkowite ugaszenie hałdy, na której płonęło kilkaset metrów sześciennych tekstyliów.

W bieżącym roku jednostki straży pożarnej interweniowały w tym miejscu już czterokrotnie. Trwa dochodzenie w sprawie okoliczności dwóch pożarów z września 2016 roku.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry