Uhonorowanie wicemistrzów Polski

Druhowie z MDP w Skotnikach otrzymali pamiątkowy puchar.

16 października w remizie OSP Skotniki w powiecie sandomierskim odbyła się uroczystość uhonorowania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za zdobycie wicemistrzostwa Polski w sporcie pożarniczym - podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: przedstawiciel świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach, naczelnik Ośrodka Szkolenia st. bryg. Andrzej Raczyński, komendant powiatowy PSP w Sandomierzu bryg. Janusz Tasak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Sandomierzu druh Bolesław Gradziński, starosta sandomierski Stanisław Masternak, radny powiatu Zygmunt Kwasek, wójt gminy Samborzec Witold Surowiec, kapelan gminny OSP z terenu gminy Samborzec ksiądz Wojciech Pietraszek, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Sandomierzu asp. sztabowy w stanie spoczynku Tomasz Lis.

W 2016 roku drużyna MDP chłopców zwyciężyła na wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych odbywających się w Ożarowie i reprezentowała województwo świętokrzyskie na zawodach krajowych w Wiśle w dniach 2-4 września 2016 r., gdzie została wicemistrzem. Chłopcy będą reprezentować Polskę na olimpiadzie pożarniczej w Austrii w lipcu 2017 r.

Świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach bryg. Adam Czajka, już jako zastępca komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu, wspierał OSP Skotniki w dążeniu do podnoszenia gotowości bojowej oraz w przygotowaniach do zawodów sportowo-pożarniczych. W podziękowaniu za tegoroczne zwycięstwa ufundował pamiątkowy puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zwycięskiej drużyny. Obiecał także dalszą pomoc w dążeniu do kolejnych sukcesów.

Zwycięstwa OSP Skotniki nie uszły uwadze staroście powiatu sandomierskiego Stanisławowi Masternakowi, który również ufundował pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry