Mistrzostwa ratowników w Chańczy

XV edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie odbyła się 27 sierpnia.

Mistrzostwa miały miejsce na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „CHAŃCZA” w pobliżu Rakowa - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Celem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności ratowników i wymiana doświadczeń oraz popularyzacja ratownictwa i ochrony ludności.

W pierwszych mistrzostwach w 2002 roku udział wzięło szesnaście czteroosobowych drużyn. W kolejnych latach liczba ta zdecydowanie się powiększała - czytamy w komunikacie.
Na tegoroczną, jubileuszową XV edycję mistrzostw zgłosiło się siedemdziesiąt sześć drużyn, z czego zawody ukończyło sześćdziesiąt jeden. Reprezentowały one głównie Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną.
Startowały również zespoły reprezentujące Policję, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ośrodki Sportu i Rekreacji. Łącznie w zawodach uczestniczyło ponad dwustu czterdziestu zawodników.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna JRG PSP Nr 1 w Kielcach. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na podium stanęli jeszcze reprezentanci WOPR Zamość z województwa lubelskiego. Kolejne miejsca od III do VI zdobyły drużyny: OSP Kowala, OSP Siedlce i Nieetatowy Zespół Wodny w Chańczy reprezentujący Policję.
Najlepszą spośród drużyn żeńskich była KDP z Chrobrza.

Fotorelacja z mistrzostw dostępna jest na stronie: czkw.kielce.uw.gov.pl

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry