Zderzenie dwóch aut

Do wypadku doszło 3 sierpnia w Międzylesiu (pow. włoszczowski). Zderzył się Renault Scenic i VW Golf - informuje KP PSP we Włoszczowie.

Zgłoszenie o wypadku w Międzylesiu na drodze wojewódzkiej nr 742 wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie około godz. 15.30.
W momencie dojazdu ratowników na miejsce zdarzenia Renault Scenic znajdował się na jezdni blokując jeden pas ruchu. Podróżujące nim dwie osoby nie odniosły widocznych obrażeń i opuściły pojazd przed przybyciem zastępów straży.
Volkswagen Golf znajdował się w przydrożnym rowie; podróżował nim tylko kierowca (znajdował się poza pojazdem). Lekarz wraz z ratownikami medycznymi prowadzili jego reanimację.

Na miejsce zdarzenia przybyła też Policja i zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, pomagali również w kierowaniu ruchem drogowym.
Około godziny 15.45 lekarz stwierdził zgon kierowcy volkswagena.

W akcji udział wzięły m.in.: trzy samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa (ośmiu strażaków) i dwa samochody ratowniczo–gaśnicze z OSP Kluczewsko (również ośmiu strażaków), prokurator, policja i zespół ratownictwa medycznego.
Podczas działań droga nr 742 została całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazdy.

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry