2016-08-02 00:19:46

Zwycięzcy zawodów kolarskich OSP

Strażacy ochotnicy startowali na dystansie MINI podczas Skandia Maraton Lang Team 30 lipca w Krokowej.

Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych w maratonie rowerowym o Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP odbyły się 30 lipca w Krokowej podczas Skandia Maraton Lang Team. Strażacy startowali na dystansie mini w trzech kategoriach: Kobiet „open” oraz mężczyzn w wieku do 45 roku życia oraz powyżej 45 lat.

W strażackim boju na 31-kilometrowej trasie wśród pań obroniła ubiegłoroczny tytuł i osiągnęła najlepszy czas 1:35:21 Nikola Bujak
z OSP Radom (woj. mazowieckie). Michał Nawrocki z OSP Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie) z czasem 1:10:34, zajął pierwsze miejsce wśród strażaków w wieku do 45 lat. Minutę po nim (1:11:38) na mecie pojawił się Tomasz Jarząbek z OSP Górki (woj. pomorskie), startujący w kategorii powyżej 45 lat, który również obronił ubiegłoroczny tytuł Mistrza Polski.

Zwycięzcy otrzymali Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP oraz nagrody ufundowane przez Związek OSP RP, Wytwórnię Umundurowania Strażackiego w Brzezinach i Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego. Nagrody wręczył wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP Zygmunt Tomczonek.

Celem mistrzostw jest m.in. propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, umożliwienie strażakom współzawodnictwa w maratonie, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce oraz promocja miejscowości i szlaków turystycznych w najciekawszych zakątkach kraju.

Galeria:
http://www.maratonylangteam.pl/galeria/

Wyniki:
http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7386-pl.pdfnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry