Samochód w wodzie

Samochód osobowy Toyota Yaris uderzył w barierę ochronną mostu i zsunął się do cieku wodnego.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, zgłoszenie dotarło do dyżurnego operacyjnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Kazimierzy Wielkiej 16 lipca 2016 roku o godz. 16.10. Do wypadku drogowego doszło w miejscowości Topola, na drodze wojewódzkiej W-768.

 

Do akcji zadysponowano dwa zastępy z jednostki ratowniczo gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Skalbmierz. Na miejscu zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że samochód osobowy uderzył w barierę ochronną mostu będącego w ciągu drogi wojewódzkiej i zsunął się do cieku wodnego. Pojazd stał w pozycji na kołach.

Samochodem podróżowała jedna osoba, która wydostała się z niego przed przybyciem służb ratowniczych.

 

Na miejscu obecni byli już policjanci. Równocześnie ze strażakami dojechał zespół ratownictwa medycznego, który udzielił poszkodowanej kobiecie pomocy medycznej i zdecydował o przewiezieniu jej do szpitala na obserwację.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu samochodu z cieku wodnego na pobocze drogi. Dopiero wtedy możliwe było odłączenie zasilania elektrycznego. Ciek wodny nie został zanieczyszczony, ponieważ z rozbitego pojazdu nie wydostały się żadne płyny eksploatacyjne.
Wrak auta zabrał holownik pomocy drogowej.

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry