2016-04-13 13:35:58

7000 kilometrów na 70-lecie

Strażacy z Tuchomia (pow. bytowski) w nieszablonowy sposób chcą uczcić jubileusz swojej jednostki - czytamy na stronie OSP w Tuchomiu.

W 2016 roku mija siedemdziesiąta rocznica powstania straży w tej miejscowości. W związku z tym odsłonięto już pamiątkową tablicę. Dokonał tego jeden z najstarszych druhów z Tuchomia, a jednocześnie skarbnik OSP druh Franciszek Warsiński. Tablica jest wyrazem hołdu wobec założycieli straży i kontynuatorów ich działalności.

Z kolei 14 sierpnia bieżącego roku jednostka otrzyma nowy sztandar. Uroczystość zostanie uświetniona występem artystycznym Kabaretu Kopydłów.

To jednak nie wszystko, bo druhowie z Tuchomia postanowili uczcić jubileusz dbałością o tężyznę fizyczną, która jest elementem samorozwoju, niezbędnym podczas pokonywania trudów niesienia pomocy bliźnim. Otóż miejscowi strażacy do 14 sierpnia chcą pokonać 7000 kilometrów. Osiągnąć ten cel można biegając, chodząc, wędrując, jeżdżąc na rowerze czy uprawiając nordic walking. Za pomocą strony endomondo.com w wypełnieniu zadania może wziąć udział każdy chętny. Strona wyzwania to: www.endomondo.com/challenges/27762001

 

Strona OSP Tuchomie

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry