fot. Andrzej Szczepaniak
Międzygminne zawody Mieszkowice 2015
Strażacy z pięciu gmin rywalizowali w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej.

W ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej sprawdzali się uczestnicy międzygminnych zawodów sportowo-pożarniczych w Mieszkowicach. Panie rywalizowały na równi z kolegami strażakami.

Z pięciu gmin południowej części powiatu gryfińskiego (Cedynia, Chojna, Mieszkowice, Moryń i Trzcińsko-Zdrój) zjechali strażacy ochotnicy do Mieszkowic, aby rywalizować w zawodach. W sumie na starcie stanęło dwadzieścia pięć drużyn OSP, w tym trzy kobiece. Rozegrano dwie konkurencje – ćwiczenie bojowe i sztafetę pożarniczą 7x50 m z przeszkodami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Na koniec okazało się, że wśród mężczyzn najlepsza okazała się drużyna OSP Moryń, przed OSP Rosnowo i Piaseczno. Również wśród pań triumfowała ekipa OSP Moryń, przed OSP Troszyn i OSP Zielin.

Przed wręczeniem nagród zwycięzcom zawodów nastąpiło oficjalne przekazanie jednostce OSP w Starych Łysogórach (gm. Mieszkowice) dokumentów włączenia jednostki do KSRG.. Decyzję komendanta głównego PSP o włączeniu do systemu z rąk komendanta powiatowego PSP w Gryfinie bryg. Jacka Rudzińskiego oraz prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Gryfinie Wojciecha Tessara odebrali: burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa oraz prezes jednostki Robert Caban. Ponadto wyróżnionych druhów udekorowano medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – złotym odznaczono już po raz drugi członka Zarządu OSP Trzcińsko-Zdrój Władysława Koryckiego, a brązowym ‒ miejscowego działacza społecznego i fundatora sztandaru Tomasza Siergieja.

Po tych miłych chwilach przyszedł czas na kolejne. Wszystkie zwycięskie zespoły nagrodzone zostały dyplomami i pucharami oraz nagrodami w postaci sprzętu strażackiego, ufundowanymi przez poszczególne gminy i sponsorów.

Warto podkreślić atmosferę zawodów. Przebiegły sprawnie i bez zastrzeżeń. Do komisji sędziowskiej nie wpłynął żaden protest. Nikt ze startujących zawodników nie odniósł poważnej kontuzji. Przyczynili się do tego sędziowie zawodów, byli funkcjonariusze PSP w Pyrzycach, pod dowództwem sędziego głównego bryg. Romualda Kędzierskiego.
Obrazy
przesu
fot. Andrzej Szczepaniak
fot. Andrzej Szczepaniak
fot. Andrzej Szczepaniak
fot. Andrzej Szczepaniak
fot. Andrzej Szczepaniak
fot. Andrzej Szczepaniak
fot. Andrzej Szczepaniak
przesu

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry