Wielkopolska: pożar hali produkcyjnej

Ponad trzydziestu strażaków gasiło pożar hali Mostostalu Konin w Kazimierzu Biskupim (pow. koniński).

Informacja o pożarze dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie 22 listopada około godz. 9.30. Dyżurny zdecydował o wysłaniu na miejsce zdarzenia wozów bojowych z JRG nr 1 i 2 w Koninie oraz OSP Kazimierz Biskupi, OSP Sławoszewek i OSP Chorzeń - informuje Państwowa Straż Pożarna.

Pierwsze przybyłe do pożaru zastępy straży zastały halę w połowie zajętą ogniem. Wnętrze obiektu, w którym znajdowała się lakiernia i suszarnia, było silnie zadymione. Ratownicy uzyskali informację, że pracownicy wcześniej próbowali bezskutecznie gasić pożar gaśnicami, a później ewakuowali się.

Strażacy podali prądy piany i wody na palący się budynek. Ponieważ panowała wysoka temperatura i silne zadymienie, konieczna okazała się praca w aparatach ochrony dróg oddechowych. Później sprawdzono pogorzelisko i oddymiono halę przy użyciu wentylatora.

W pożarze nikt nie doznał obrażeń. Straty materialne wstępnie oszacowano na 100 tys. zł. Przyczynę pojawienia się ognia ustali policyjne dochodzenie. W trzygodzinnej akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięło trzydziestu trzech strażaków.

 

 

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry