Akcja integracja

Osinów Dolny (pow. gryfiński) był miejscem polsko-niemieckiej imprezy integracyjnej.

Niemiecko-Polski Dzień Integracji Ochotniczej Straży Pożarnej 2014 zorganizowano 5 lipca na terenie targowiska „Polenmarkt”. Impreza polegała przede wszystkim na zawodach, w których udział wzięło po pięć drużyn z Polski i Niemiec - informuje PSP na swojej stronie internetowej.

Polskę reprezentowali zawodnicy z Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie oraz druhowie z Cedyni, Chojny, Mieszkowic i Trzcińska-Zdroju. Drużyny niemieckie wystawili strażacy ochotnicy z Bad Freienwalde, Hohenwutzen, Neutrebbin, Neuenhagen i Altranft.

Turniej zorganizowali René Erdmann – Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Bad Freienwalde, Nicolas Gesch przy wsparciu zarządu Polenmarkt Hohenwutzen/Osinów Dolny i bryg. Jacek Rudziński – Komendant Powiatowy PSP w Gryfinie. Działania koordynował Tomasz Siwiela, zarządzający targowiskiem w Osinowie Dolnym.

Jeszcze niedawno większość zawodników wspólnie gasiła duży pożar na terenie placu targowego, teraz rywalizowali w dziesięciu konkurencjach. Jedna z nich - przeciąganie liny - miała zaskakujący przebieg. Zaangażowanie strażaków sprawiło, że lina pękła. Nietypowym zadaniem był też slalom w alkogoglach między pachołkami z kubkiem wody.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła OSP Czachów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja KP PSP Gryfino, a trzecie OSP Mieszkowice. Najlepsza drużyna niemiecka - z Bad Freienwalde - zajęła czwarte miejsce.

Uczestnicy turnieju otrzymali na zakończenie pamiątkowe statuetki i dyplomy, a trzy najlepsze drużyny - puchary. Nagroda główna - 30 tys. euro, ufundowane przez zarząd targowiska miejskiego „Polenmarkt”, podzielono po równo dla każdej z drużyn.

Przy okazji zawodów zorganizowano też liczne atrakcje i zabawy dla dzieci - m.in. zbiorniki z pływającymi rybkami i napełnianie wodą nalewaków przy pomocy hydronetek. Atrakcji nie zabrakło także dla dorosłych.kppspgryfino.pl

 newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry