Mistrzostwa w ratownictwie wodnym i powodziowym

VII Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym rozegrano 6 i 7 czerwca w Wilczynie.

Zawody zorganizowano na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilczynie - informuje PSP na swojej stronie internetowej. W szranki stanęło 14 drużyn z województwa wielkopolskiego i jedna drużyna ze Starych Skoszew w województwie łódzkim. Sędziami zawodów byli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Przed rozpoczęciem rywalizacji ulicami Wilczyna przejechała parada jednostek straży pożarnej.

Zawody rozgrywano w siedmiu konkurencjach, w dwóch klasach - do 49 KM oraz powyżej 50 KM.

W piątek rywalizowano w rzutach ratowniczych kołem i rzutką oraz budowie wału przeciwpowodziowego w porze nocnej.
W sobotę rozegrano pozostałe konkurencje - podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, wyścig łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową, podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej oraz slalom łodzi motorowych.

W klasie do 49 KM najlepsza była drużyna OSP Wilczyn, przed OSP Mikorzyn i OSP Promnice.
W klasie powyżej 50 KM pierwsze miejsce zajęli druhowie z OSP Piła, przed OSP Krzywiń i OSP Licheń Stary I.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyła OSP Piła. Drugie miejsce przypadło OSP Krzywiń, a trzecie OSP Licheń Stary I.