Fot. archiwum OSP Radomyśl
Cel – KSRG
Jeden z filarów ochrony przeciwpożarowej w gminie Wiśniew - OSP Radomyśl - chce wejść w skład KSRG.

Radomyśl jest jedną z większych i ważniejszych miejscowości w gminie Wiśniew (pow. siedlecki). We wsi wybudowano stację kolejową, kościół parafialny, utworzono zespół oświatowy... i ochotniczą straż pożarną działającą od 1928 roku. Straż, podobnie jak cała miejscowość, chce ‒ poprzez zaangażowanie społeczne i konkretną pracę – mieć znaczące, solidnie wypracowane miejsce w gminie. I osiąga to.
 
/.../

Dzięki tym pracom działalność OSP może wyrastać szeroko poza sferę operacyjną. W remizie odbywają się spotkania integracyjne. Młodzież korzysta z pięciu komputerów podłączonych do sieci internetowej oraz z innego sprzętu elektronicznego. Strażacy rozwijają współpracę z miejscowym zespołem oświatowym.

/.../

Przez dziesięciolecia OSP dorabiała się też specjalistycznego sprzętu. W garażu stoi uzbrojony star 266, GBA 2,5/16 z pełnym zasobem sprzętu gaśniczego.

/.../

Obecnie w szeregach OSP zrzeszonych jest dziewięćdziesięciu pięciu członków. Oddział bojowy wspierany jest przez kobiecą drużynę pożarniczą. Wyrastają też następcy działający w młodzieżowej drużynie pożarniczej.Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 4/2014.Obrazy
Fot. archiwum OSP Radomyśl

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry