Fot. Julian Tomicki
Eliminacje OTWP w Paprotni
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się w Paprotni 6 marca 2014 r.

Sześciu uczniów z dwóch gimnazjów oraz 18 uczniów szkół podstawowych spotkało się podczas eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Najlepsi uczniowie w gminie Krzymów walczyli o awans do eliminacji powiatowych.
Członkami jury turnieju byli pracownicy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej PSP z Konina - aspirant Michał Karczewski oraz starszy sekcyjny Sebastian Andrzejewski. Po rozpoczęciu części konkursowej turnieju uczniowie otrzymali do rozwiązania testy złożone z 40 pytań o tematyce szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej.

Po sprawdzeniu wyników pierwszej części turnieju wyłoniono najlepszych uczniów, którzy awansowali do drugiej tury eliminacji. Do części finałowej awansowali ze szkół podstawowych:
Mateusz Owsiński, Szkoła Podstawowa w Szczepidle - 33 punkty
Wiktoria Beska, Zespół Szkół w Brzeźnie - 32 punkty
Igor Listopad, Zespół Szkół w Brzeźnie - 28 punktów

Z gimnazjalistów do części finałowej awansowali uczniowie:
Tomicka Marta, Gimnazjum w Krzymowie - 33 punkty
Natalia Frątczak, Gimnazjum w Brzeźnie - 32 punkty
Jakub Wojdak, Gimnazjum w Krzymowie - 32  punkty

Następnie przystąpiono do rozgrywki finałowej, w której każdy z uczniów musiał odpowiedzieć na pięć pytań wylosowanych z pośród kilku zestawów. Spośród uczniów szkół podstawowych po zakończeniu rozgrywki kolejność zajętych miejsc wygląda następująco:

I miejsce– Igor Listopad
II miejsce- Wiktoria Beska
III miejsce- Mateusz Owsiński

Spośród gimnazjalistów kolejność miejsc wygląda następująco:
I miejsce- Marta Tomicka
II miejsce - Jakub Wojdak
III miejsce - Natalia Frątczak

Nagrody, dyplomy, podziękowania oraz upominki zwycięzcom konkursu i opiekunom przygotowującym uczniów do konkursu wręczali: Wójt Krzymowa pan Tadeusz Jankowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Piotr Karczewski oraz przedstawiciele z Komendy Miejskiej PSP z Konina.

Podczas eliminacji wręczono także nagrody i upominki zwycięzcom i uczestnikom eliminacji gminnych Konkursu Plastycznego „Straż w oczach dziecka”.

Organizatorzy dla wszystkich przygotowali słodki poczęstunek. Dla uczestników konkursu miejscowa jednostka OSP Paprotnia przygotowała pokaz i omówienie działania sprzętu. Natomiast dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej z Paprotni przygotowano pokaz działania samochodu gaśniczego i sprzętu na jego wyposażeniu.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP składa podziękowania dyrektor szkoły podstawowej w Paprotni Bożenie Hodlik za możliwość przeprowadzenia konkursu w szkole. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować gminę Krzymów oraz swoje szkoły podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 22 marca w Rzgowie.

 

 
Obrazy
przesu
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
Fot. Julian Tomicki
przesu

newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry