Wielkopolska: pożar hali

W Kraśnicy (pow. koniński) doszło do pożaru hali spawalniczej.

Pożar wybuchł 16 stycznia około godz 12.30. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest jeszcze znana. Dochodzenie w tej aprawie prowadzi policja - informuje portal www.lm.pl.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano siedem samochodów ratowniczo-gaśniczych, drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, a także załogi z OSP Golina, OSP Kraśnica, OSP Węglew i OSP Przyjma.

Od właściciela hali strażacy dowiedzieli się, że sytuacja jest szczególnie niebezpieczna, gdyż w obiekcie znajdują się butle z gazami technicznymi.

Działania gaśnicze polegały na podaniu środka gaśniczego na palący się budynek, przy jednoczesnym oddymianiu pomieszczeń.

Podczas tych działań strażacy weszli do środka budynku po to, by wynieść na zewnątrz zakładu butle z gazami technicznymi.

Ponieważ zadymienie w hali było bardzo duże, a temperatura wysoka, ratownicy zmuszeni zostali do pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych. Wykorzystana została też kamera termowizyjna.

W pożarze nikt nie odniósł obrażeń. Zniszczeniu uległo całe poszycie i konstrukcja dachu. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin.

 

 

tvkonin.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry