Zator: otwarcie remizy strażackiej

26 października oficjalnie oddano do użytku przebudowaną remizę w Zatorze (pow. oświęcimski).

Symbolicznemu otwarciu remizy towarzyszył dźwięk strażackiej syreny - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Zatorze.
- To dobrze, że dynamiczny rozwój gminy pociąga za sobą także rozwój infrastruktury związanej z bezpieczeństwem. Podoba mi się także pomysł łączenia w tym miejscu działalności kulturalnej z działalnością Ochotniczej Straży Pożarnej – powiedział podczas uroczystości mł. brygadier Piotr Filipek, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Z kolei burmistrz Zatora Zbigniew Biernat w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim zaangażowanym w przebudowę. - Strażnica wybudowana. Teraz trzeba pomyśleć o lepszym sprzęcie dla zatorskiej jednostki – mówił burmistrz, który jest też członkiem OSP.

Obiekt poświęcił proboszcz zatorskiej parafii ks. Jacek Wieczorek. W uroczystości udział wzięli m.in. strażacy z całej gminy, przedstawiciele samorządu. Zagrała zatorska orkiestra dęta.

Wyremontowana i przebudowana remiza będzie obiektem wielofunkcyjnym. Parter posłuży zapewnieniu gotowości bojowej. W budynku jest też sala zdolna pomieścić 100 osób. Na drugim piętrze zorganizowane zostanie muzeum historii zatorszczyzny i ochotniczych straży pożarnych tej ziemi.
Koszt przebudowy wyniósł 894 tys. zł, z czego 400 tys. zł udało się pozyskać ze środków UE.www.zator.plnewsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry