(autor: Julian Tomicki)
Premier został honorowym strażakiem
Na zaproszenie posła Tomasza Nowaka premier Donald Tusk odwiedził Brzeźno (gm. Krzymów, pow. koniński, woj. wielkopolskie).

Na początku wizyty premier spotkał się z wójtem gminy Krzymów Tadeuszem Jankowskim i strażakami przy nowo otwartej strażnicy w Brzeźnie. Po powitaniu Donald Tusk zwiedził strażnicę, zapoznał się z wyposażeniem OSP, pytał o rodzaj zdarzeń, w jakich interweniują OSP z gminy Krzymów i z jakimi problemami strażacy borykają się na co dzień. 

Prezes OSP Brzeźno Andrzej Frątczak poinformował, że straż stara się o włączenia do KSRG. Zaproponował premierowi wstąpienie w szeregi OSP Brzeźno w charakterze członka honorowego. Donald Tusk po chwili namysłu przyjął propozycję. Podpisał deklarację i otrzymał legitymację członka honorowego z numerem 1. 

Premier udał się na zespół boisk „Orlik 2012”, gdzie między innymi strzelił karnego uczniowi Gimnazjum w Brzeźnie. Potem odbyło się spotkanie ze strażakami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, które powitały premiera piosenką oraz smacznym domowym żurkiem.

 

Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu "Strażaka" nr 2/2011.
Obrazy
  (fot. Julian Tomicki)

Komentarze:


Dodawanie komentarzy dostępne po zalogowaniu.


newsletter
sonda:
Czy strażacy w Twojej OSP ćwiczą musztrę?

- Tak, regularnie

- Tak, przed ważnymi wydarzeniami

- Tak, sporadycznie

- Nie ćwiczymy musztry